ایران-و-آمریکا

میزان مبادلات ایران و آمریکا در نیمه نخست ۲۰۲۰

به گزارش تجارت‌نیوز، مبادلات تجاری آمریکا و ایران در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی با افت ۴۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸/ ۲۳ میلیون دلار رسید.

براساس گزارش خبرگزاری تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی افت ۴۸ درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در ۶ ماه نخست سال میلادی گذشته بالغ ‌بر ۹/ ۴۵ میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به ۸/ ۲۳ میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال ۸/ ۲۰ میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۵۳ درصدی داشته است.

آمریکا در ماه‌های ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۹ بالغ‌بر ۹/ ۴۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. اما واردات آمریکا از ایران در ۶ ماه نخست امسال با رشد سه برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳ میلیون دلار رسیده است.

در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران یک میلیون دلار بوده است. مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می‌دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه ۱۷۱ و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه ۱۷۷ را به خود اختصاص داده است.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *